“Pinot Noir is de druif van Frankrijk” lacht Pierre van wijnhuis Javernand. “We hebben zelfs een spreekwoord: ‘Celui qui a de l’argent et du Pinot Noir aura toujours des amis’ (hij die geld en Pinot Noir heeft, zal altijd vrienden hebben).”
Dat laatste is wellicht wat overdreven, maar geeft wel goed weer wat de reputatie van Pinot Noir is. En de bekendste regio voor Pinot Noir is natuurlijk de Bourgogne. Bijna alle rode wijnen in de Bourgogne worden van deze bekende druif gemaakt en dat geldt ook voor deze wijn van wijnhuis Javernand. Deze Pinot Noir wordt zelfs op dezelfde manier gemaakt als de Pinot Noirs in het noorden van de Bourgogne.
“Hier in de Bourgogne hebben we de perfecte omstandigheden om Pinot Noir te verbouwen” legt Pierre uit. “Alles klopt hier: de juiste bodem, de juiste hoeveelheid neerslag, en de juiste hoeveelheid zonuren. Zoals alle druiven van de Pinot familie zijn ze extreem kieskeurig. Iets te veel regen of iets te veel zon en de oogst kan zomaar halveren. Dus zijn we erg gelukkig dat hier in de Bourgogne alles klopt. De meest beroemde Bourgogne wijnen komen traditioneel uit het noorden van de Bourgogne” legt Pierre uit. “Maar steeds meer wijnkenners en wijnliefhebbers geven de voorkeur aan de wijnen uit het zuiden van de Bourgogne. Uiteraard zijn wij heel blij met al die aandacht!”
Inderdaad is het zo dat de traditionele Bourgogne huizen vooral in het noordelijk deel te vinden zijn. Maar op onze zoektocht naar het vinden van een wijnhuis met goede prijs-kwaliteit verhouding word je vaak wel teleurgesteld in het noorden. De wijnboeren daar weten maar al te goed wat hun reputatie waard is. Daar komt dan ook nog bij dat de Fransen de mooiste parels zelf houden in eigen land. Neem dan het zuiden, vooral rond de regio Macôn, daar zijn heel mooie parels te vinden, zoals deze dus….
Met een mooie finesse en mineraliteit zoals het een goede Bourgogne Pinot Noir betaamt. Gerijpt op eikenhouten vaten om helemaal de juiste balans af te maken.
“We zijn wijnboer geworden om zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met onze wijnen” vervolgt Pierre. “En we vinden het dus ook erg leuk dat men in Nederland nu ook kennis kan maken met onze wijnen. Wij kiezen er ook nog eens voor om onze wijnen biologisch te produceren. Dat is zeker in de Bourgogne nog steeds geen gemeengoed, maar wij zien dat wel als de toekomst. Traditie en toekomst gaan bij ons hand in hand!”
Tsja, wat kunnen wij daar nog aan toevoegen? Mooie biologische en houtgerijpte Pinot Noir uit de Bourgogne….mooier wordt het niet toch?



